Skip Navigation Links

AYIN FIRSATI  

 

"PERAKENDECİLİK VE MAĞAZACILIK OKULU "

Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Türkiye'nin İlk ve Tek "Perakendecilik ve Mağazacılık" okulu sürekli faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye' de bir ilki gerçekleştiren ve Türkiye'de İLK ve TEK "Perakendecilik ve Mağazacılık " okulunu açan Yekta Berksoy' un öncülüğünde yeni adı "EGEM Eğitim Geliştirme Merkezi" adı altında , eğitimleri ile sektöre hizmet veren EGEM Ekibi kendi yerinde eğitimlerine başlamıştır.

EGEM , bu eğitimlere katılmış olan katılımcılara "İnsan Kaynakları / İş'e Yerleştirme" konusunda da uzmanlığını göstermiş ve katılımcılar, hem eğitimlerini almakta hem de bu eğitimleri esnasında EGEM' in portföyünde bulunan anlaşmalı işyerleri ile iş görüşmeleri yapabilmektedirler.

EGEM, bünyesindeki "İşe Yerleştirme Merkezi" sayesinde şu ana kadar toplam 740 kişiye istihdam olanağı sağlamış olup kısa ve uzun süreli eğitimleri ile bu rakamlar ülke ekonomisine oldukça büyük katkı sağlayacak şekilde hızla gelişmektedir.

Kurucu Yekta Berksoy , Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve sertifikalı olan bu eğitimler sayesinde sektörün ihtiyacı olan ara eleman ve yönetici kadrolarında çalışan veya çalışmak isteyenlerin "Sektörün Diploması" na sahip olduklarını belirtti.

Sektörde çalışan yaklaşık 50000 kişinin ihtiyacını karşılayacak olan EGEM , hem çalışanlara hem de bu sektöre yeni girmek isteyen adaylara mükemmel bir eğitim müfredatı ( Üniversite onaylı ) ile akademik ve sektörün uygulamasından gelen eğitimciler ile eğitimlerini sürdürmektedir.

EGEM , Türkiye'de İlk defa gerçekleştirmiş olduğu bu eğitimlerine, Kocaeli Üniversitesi ile yapmış olduğu işbirliği sayesinde akademik bir boyut getirmekte ve ön lisans programına eş değer bu eğitimlerini katılımcılarına ticari amaç gözetmeksizin çok uygun fiyatlar ile aktarmaktadır.

"Eğitimi tabana indireceğiz" diyen EGEM Eğitim Geliştirme Merkezi Kurucusu Yekta Berksoy, "EGEM Konferans/Seminerleri " ile yine ticari amaçları göz ardı ederek sektörün tanınmış eğitmenleri ile çeşitli kurumsal ve kişisel gelişim seminerleri katılımcılarına aktardığını belirtmiştir.Söz konusu eğitimler yine bir ilk olarak Tıcketturk kanalı ile satışa sunmaktadır. Eğitim camiasında büyük sansasyon yaratan bu programlar katılımcıların yoğun ilgisini çekmekte ve bu hareket bir platforma dönüştürülmektedir.

Eğitimde kaliteye önem veren EGEM, bu eğitimleri, teorik olduğu kadar anlaşmalı perakendeciler ve mağazacıların kendi yerlerinde, bizzat eğitimcilerinin nezaretinde uygulamalar halinde de yapmaktadır.

EGEM, bu programlar ile beraber Mağazacılık Organizasyonları yanında In House Eğitimler (Firmalara kendi yerlerinde eğitim ), Open Eğitimler ( EGEM'in kendi salonlarında verilen herkese açık eğitimler) şeklinde ve üstelik Kocaeli Üniversitesi tasdiki ile son derece ilgi görmekte olan bu seminerler ve programları ile sektörlere eğitilmiş vasıflı insanlar yetiştirmektedir.

EGEM Eğitim Geliştirme Merkezi Kurucusu Yekta Berksoy, bir ilke daha imza atacaklarını belirterek perakendecileri bir çatı altında organize olmalarının zamanı geldiğini ve bu sektörde hizmet veren herkesin kuruluş aşamasında oldukları "Perakendeciler Tedarikçiler Platformu" adı altında birleştirmeye karar verdiklerini belirtti. Perakendecilerin Avrupa Birliği geçiş sürecinde tüm sorunlarının çözümlenmesi, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarının sağlanması açısından ortak nokta olacaktır.

Ayrıca üniversite son sınıf ve üniversiteyi yeni bitirmiş gençlerden oluşacak ve onların kariyer planlamalarının yapılacağı ayrıca bir çatı altında toplanıp sorunlarının çözümlenmesini sağlayacak ve kişisel beceri programları ile donanımlarını artıracak "EGEM Club" çalışmalarının da devam ettiği ve kısa sürede faaliyete geçeceklerini belirtti.

Makaleler

 ERCÜMENT
 TUNÇALP

Parekenciliğin
okulu olmalıdır

 HAKAN
 TURGUT

Maymunlar
paradan ne
anlar?

  KAZIM
   ÖZİŞ

Çırpınan
market, Akıllı
markete karşı

  MELİH
   ARAT


"X" ile sorun
nasıl çözülür?

  A.ARZU
   UĞUR

Bilgi çağının
tehlike çanları
bizim için
çalıyor

 NİLÜFER
  GÜRELLİ

Mağaza
Otomasyonunda
Pos

 MEMİŞ
 YILMAM

Günümüzün
stratejik manzarası- karsızlaşma/ emtilaşma

H.ÖMER
 GİDER

Yaratıcılık;
Günümüzde rekabet etmenin
tek yolu

  METİN
 ÇAVUŞLAR

Meslek Edindirme
Kursları
Eğitmenler
A.Arzu UĞUR
Atilla DİZDAR
Aylin CEVİK
Burak BÜYÜKDEMİR
Bülent CECENER
Dilek ZEYBEK
Ercüment TUNÇALP
Ergün ZOGA
Erkan CAV
Hakan Ömer GİDER
Hakan TURGUT
İlhan KUMAN
Kamuran DİNÇSOY
Kazım ÖZİŞ
Melih ARAT
Memiş YILMAM
Metin ÇAVUŞLAR
Murat TOKTAMIŞOĞLU
Nazan ÜRKMEZ
Nilüfer GÜRELLİ
Savaş ERKİLETLİOĞLU
Selma GÜR
Sonad UÇANTÜRK
Uğur DEMİRLER
Ünal TURAN
Yalçın GÜR
Zeynep Çalışal GİDER     

  Hereke Ömer İsmet
          Uzunyol
 Meslek Yüksek Okulu